• vertical(5)

Xarxa d’escoles feministes

ES LICEU forma part del moviment feminista que coordina diferents centres educatius de Mallorca en la recerca d’alternatives de convivència i en la creació d’entorns d’igualtat.

Aquesta xarxa fa una feina molt necessària que neix a les escoles mitjançant les comissions de coeducació i pretén tenir una projecció social que contribueixi en la restauració de models igualitaris.

Dins el marc d’actuacions de coeducació i durant la setmana, realitzarem diferents activitats de sensibilització i d’anàlisi que tendran la seva cloenda amb la vaga general convocada per a 8 de març, Dia internacional de les dones.

Fa unes setmanes, la comunitat educativa estava convidada a emplenar un qüestionari que pretenia valorar la situació de la coeducació des dels diferents àmbits. Si clicau damunt el llaç lila, accedireu als resultats de l’enquesta:

Clica damunt el llaç

Aquí teniu les propostes que ens fa la nostra unió de cooperatives.

Comparteix aquesta entrada