Volem un camí escolar segur. Primer contacte Ajuntament de Marratxí – Es Liceu

La setmana passada el departament de socials va tenir una primera reunió amb el Batlle de Marratxí , Joan Francesc Canyelles i la regidora de Serveis Socials i Educació , Aina Amengual .

L’objectiu no era un altre que el de presentar el projecte “Camí escolar segur” com a “Aprenentatge servei” per els nostres alumnes de secundària. Tonina Cànaves va explicar als membres del Consistori quina era la nostra idea com a escola referent a aquest projecte. Les primeres sensacions després de la reunió varen ser molt positives per ambdues parts.

Vos adjuntam algunes fotos de la reunió i material on explicam el que és un APS ( Aprenentatge servei http://www.aprenentatgeservei.org/index.php?cm=02 ) i en concret sobre la nostra proposta de camí escolar a l’ajuntament. Per veure la nostra proposta pitjau aquest enllaç

http://prezi.com/btqub_876u5j/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share

Comparteix aquesta entrada