• vertical(30)

Els grans ens expliquen l’experiència d’anar a Primària

Ahir, 21 de maig de 2019, alumnes de 6è d’infantil visitàrem les aules de primer de primària. Allà resolérem dubtes i incerteses que ens preocupen per l’any que ve relacionades amb el canvi d’etapa i amb la remescla. Els grans es prepararen una presentació amb aquelles coses més significatives que ens volien explicar.

En aquest enllaç podreu visualitzar-la:

El petits, demanàren algunes preguntes que prèviament també havien preparat com: ja sabeu llegir? Feis manualitats? Encara vos podeu difressar? Vos heu perdut mai? Feis educació física? Vos ho passau bé? Quina mestra tendrem? Quina serà la nostra classe? Podeu sortir sols de l’escola?

Altres estaven més relacionades amb la remescla… enyorau els altres amics? Ja ereu amics dels altres abans de mesclar-vos? Vos heu fet amics nous? Seguiu compartint coses amb els altres? Estau contents?

Una experiència increïble.

Si clicau damunt la imatge, accedireu a l’àlbum complet
Comparteix aquesta entrada