Visita del Club Palma Vòlei

De la mà del Consell Insular d’Esports amb el programa Suma’t a l’esport, juntament amb el Club Palma Vòlei, hem pogut gaudir, a 4t d’EP, d’una jornada d’aquest esport tan espectacular amb jugadors d’elit del club palmesà.
L’activitat ha consistit en una primera part teòrica, en la qual es tractaren els següents punts:

  • Presentació dels jugadors i el club.
  • La importància dels valors de l’esport.
  • Explicació de normes i diversos conceptes tècnics i tàctics bàsics del vòlei.
  • Ronda de preguntes als jugadors. 

Seguidament, va venir la part que totes i tots estàvem desitjant des del primer moment: jugar a vòlei. Aquí va ser quan vam poder gaudir amb les companyes i companys de  vivenciar i conèixer aquest esport tan apassionant i complex a la vegada. Tot això ho aconseguírem mitjançant les diverses activitats que els jugadors ens van preparar i explicar amb molta cura i estima. L’activitat va concloure amb un partit gegant on totes i tots hi jugàvem de cop, fins i tot els mateixos jugadors. El respecte al contrari, la solidaritat en el camp, la igualtat d’oportunitats i el joc net foren els valors que es desprengueren d’aquest partit i de tota la sessió.

Ens ho passàrem d’allò més bé!

Comparteix aquesta entrada