• vertical(30)

Visita de la reina i el rei Carnestoltes

Encetant el que de ben segur serà una setmana de bauxa i moltes rialles, donam la benvinguda del Carnestoltes d’enguany amb la visita dels Reis Carnestoltes.

A Primària, acompanyades de bona música i grans ballades, la Reina i na Serpentina, la seva ajudant, ens han brindat moments d’alegria i il·lusió que han culminat amb una desfilada, la qual s’ha adaptat a les mesures que s’estableixen amb la situació actual. També han aprofitat per recordar-nos que cada dia haurem de venir amb alguna cosa especial:

  • divendres 5: visita del rei Carnestoltes per anunciar la setmana de bauxa.
  • dimarts 9: alguna cosa pel coll i un calcetí de cada color. 
  • dimecres 10: vestits amb pijama.
  • dijous 11: el cap decorat i/o ben pentinat.
  • divendres 12: disfressa lliure.

A Infantil, d’igual manera, el Rei Carnesoltes ha anunciat l’inici del carnaval. Podeu consultar la seva web per més detalls i saber també allò que hauran de dur els infants al llarg de la setmana vinent.

Visca Carnestoltes! 

Comparteix aquesta entrada