• vertical(0)

Us convidam a una nova oportunitat de posar el nostre gra de sorra mitjançant l’ONG de SÒLLER AMB ELS REFUGIATS amb qui treballam els darrers anys i amb la col·laboració de l’AMIPA d’ES LICEU.

En aquests temps de crisi en què sembla que ens volen instal·lar és més necessària que mai mantenir una actitud solidària que compensi les desigualtats socials que ens imposa el sistema en què convivim i les múltiples accions imposades amb què ens invadeixen periòdicament per a mantenir aquest context d’injustícia.

Us convidam a una nova oportunitat de posar el nostre gra de sorra mitjançant l’ONG de SÒLLER AMB ELS REFUGIATS amb qui treballam els darrers anys i amb la col·laboració de l’AMIPA d’ES LICEU.

La idea torna a tenir l’objectiu de preservar la innocència i la protecció de la infantesa afavorint l’ambient per a què els nins siguin els protagonistes d’aquestes dates i fer possible que no perdin la il·lusió, especialment aquells que viuen en condicions desafavorides.

Tenim la possibilitat de convertir-nos en REIS DE LA IL·LUSIÓ apadrinant una joguina de la carta que aquests infants han redactat amb l’emoció que reconeixem en els nostres fills.

En coordinació amb els serveis socials d’alguns municipis ens faran arribar els escrits dimecres 14 de desembre a les 16:30h. a l’aula de 4t d’ESO. Aquest dia en Joan també ens explicarà els detalls de la iniciativa.

Si no podeu assistir-hi, comunicau a la representant de l’AMIPA de les aules el vostre interès per a facilitar la participació.

Per una altra banda, ens ofereixen el projecte de SOMNIS RECICLATS que disposarà d’una recollida de joguines de segona mà (en bon estat i amb la seva cobertura) que es posaran a la venda i, amb els doblers recaptats, es podrà també apadrinar més cartes.

Aquesta joguina s’ha de dur a les aules abans de dia 20 de desembre.

Salutacions

L’EQUIP DOCENT

Comparteix aquesta entrada