• vertical(20)

Tercer d’EP a l’embassament de Cúber

Després de més d’un any d’espera, a la fi hem pogut tornar a gaudir d’una sortida i reviure el torrent d’emocions que això comporta. Quina millor manera de fer-ho que visitant un dels paratges naturals més emblemàtics de la nostra illa: l’embassament de Cúber.

Allà hem pogut fruir d’una esplèndida jornada de senderisme, magnificats per una flora pintoresca i una companyia exquisida. Hem aprofitat també per conèixer, in situ, com aquest embassament és un dels punts de proveïment i distribució d’aigua de la capital palmesana i els seus voltants.

La germanor, el fet d’estar totes i tots plegats en un lloc diferent que l’escola, així com l’entusiasme d’explorar i descobrir el nostre entorn han estat clars indicadors del que ha simbolitzat aquesta excursió. Quanta falta ens feies!

Clicantla imatge, accedireu a l’àlbum de fotografies:

Comparteix aquesta entrada