Teatre a L’escola “El ingenioso Hidalgo Don Quijote de La Mancha”

 Screenshot_2015-03-24-08-25-01_1Aquest passat dilluns, 23 de març, els actors de Factoria Cultural han representat a l’escola una adaptació de la novel·la de Cervantes. Aquesta activitat s’ha organitzat des del Departament de Llengua de Secundària, amb motiu de la celebració dels 400 anys de la publicació de la Segona Part del Quijote, el 1615.

A l’aula de Psicomotricitat, el nostres alumnes varen poder gaudir d’una adaptació que integrava els episodis més coneguts del Quijote, amb professionalitat indiscutible per part dels actors, i amb la participació activa dels propis alumnes, i també d’alguns professors, que varen ser convidats a passar a l’escenari, i que, tot s’ha de dir, ho varen fer d’allò més bé. Acompanyam la notícia amb algunes imatges que mostren alguns dels moments més destacats de la representació.

Podeu veure les fotos de l’actuació fent clic en aquest enllaç.

Departament de Llengua.

Comparteix aquesta entrada