Tast gastronòmic  de la diversitat

Els alumnes de  Valors ètics de 3r d’ESO han estat treballant durant aquest primer trimestre  el concepte de Diversitat i sobretot el respecte envers  la diversitat que hi ha al nostre planeta. Després  d’haver  treballat  diversitat en aspectes com el cultural, el religiós, la diversitat física, la diversitat entre els animals, la diversitat  d’opcions sexuals, etc., ens plantejarem que podríem fer un tast  sobre la diversitat gastronòmica que hi ha al món.  Decidit això ens  posàrem a cuinar receptes d’altres continents  com Dorayakis (Japó),  Magdalenes  de Maracuyà fruita de la Passió (Brasil), Pan de formatge ( Brasil ), Brigadeiros  de coco i xocolata (Brasil),  Brownie (EUA), Banoffi (Argentina),  Halphapitas (Índia), galetes de mantega ( Argentina ), Lamingtons (Australia), Milhojas de dulce de leche (Peru), Crostata (Italy), Apple crumble (Regne Unit), Gelat frit (Xina), Coca Imperial (Russia), Cheesecake de xocolate blanc (Japan). Tot ha estat deliciós!!!
Comparteix aquesta entrada