• vertical(30)

Tallers de mediambient

Enguany ens hem tornat a reconèixer com a comunitat compromesa amb el medi ambient. Vam iniciar el curs escolar treballant, amb la determinació que la cura del medi ambient fos part del nostre dia a dia a totes les etapes i així vam decidir que l’eix central de l’escola seria el reciclatge. Al llarg de tot el curs hem anat treballant el medi ambient de manera transversal, procurant que l’aprenentatge en aquest àmbit sigui significatiu en tot el nostre alumnat.

Aquesta setmana hem celebrat el dia mundial del medi ambient i s’han realitzat tallers de conscienciació a tots els cursos de Primària. Ben segur que tots els nostres infants han gaudit molt de les activitats.

A continuació trobareu l’àlbum amb totes les fotografies.

Si clicau damunt la imatge, accedireu a l’àlbum complet
Comparteix aquesta entrada