TAC a tope! El Moodle a segon de Primària.

A aquesta notícia us contàvem que havíem començat el  Pla TAC.
Dins la previsió també hi entrava la introducció d’un carretó mòbil de tauletes per a primer a tercer de Primària. En Kico i en Rubén hi fan feina intensament a tercer per anar trobant recursos i experimentar amb les seves possibilitats.
Per altra banda, el Pla està plenament implementat a 4rt de Primària, amb en Borja i en Josep a les totes.
I mentrestant, seguim utilitzant els “netbooks”, que coneixem be, a segon de Primària.
Es tracta d’una sessió setmanal que fan a 2on A i B de primària d’ús de l’ordinador com a eina i recurs del currículum. Aquesta hora la feim en Josep Suau a 2on A i na Margalida Morales-Alcayde i na Margalida Fiol a 2on B. Per sistematitzar aquestes sessions hem muntat un curs de moodle on els nins hi entren com a visitants.

En definitiva el que volem és que les famílies puguin treballar les activitats amb els seus fills.

No us podem enllaçar les activitats del Moodle (Aules virtuals d’Es Liceu) perquè per veure-les has de ser alumne.

En breu esperam poder crear usuaris específics per a pares i mares.

Podeu veure fotografies en acció pitjant aquí.

Comparteix aquesta entrada