Sortida de 1er ESO a la ciutat romana de Pol·lèntia

Els alumnes de 1er d’eso han fet una sortida de Ciències Socials a la ciutat romana de Pol·lèntia, Alcúdia. Allà hem visitat el museu monogràfic de Pol·lèntia on na Xisca, la nostre guia, ens ha traslladat en el temps i ens ha mostrat com era una vertadera “domus” romana. Després de la visita museística, hem anat al jaciment de la ciutat romana, on hem notat la presència d’en Júpiter en els raigs de sol que queien damunt les nostres espatlles…. Hem passejat per dintre de la Casa dels Dos Tresors i ens hem imaginat com vivien les famílies romanes. També hem arribat fins el fòrum, que actualment encara està en procés d’excavació, i la darrera aturada ha estat el teatre on hem pogut seure a les grades i situar-nos en el punt de vista d’un espectador de l’època romana.

Comparteix aquesta entrada