SILVIA CANO ENS PARLA DE DEMOCRÀCIA.

Els i les alumnes  de 3r d’ESO duim unes setmanes treballant com s’organitzen els estats,  les institucions, etc . Per ajudar a assolir els nostres coneixements, avui matí, ha vingut na Silvia Cano que actualment és consellera del Consell de Mallorca i regidora de l’ajuntament de Calvià, per explicar-nos en que consisteix la democràcia , els partits i tot això que ,precisament, aquestes darreres setmanes està sempre als mitjans de comunicació.

Ens ha explicat el que és la democràcia, la diferència entre estat social i liberal, i moltes altres coses que havíem estat treballant a classe, però al final ens ha enviat un missatge clar a favor de la participació. ” Sou joves i el passotisme no duu a cap banda . Heu de ser actius i participar, en cas contrari ho faran altres i podria ser que no defensessin els vostres interessos. A una banda o altra. A partits , a associacions , a ONG ……on sigui però Participau !!!! ”

Comparteix aquesta entrada