XXIVª SETMANA CULTURAL.


Ja s’ha repartit aquest triptic , al qual hi podreu veure tot el programa d’activitats. Durant la setmana i després us oferirem les corresponents cròniques.

XIVª SETMANA CULTURAL. Abril 2012. Any Internacional dels boscos. Es Liceu.
La Setmana Cultural d’enguany està dedicada a l’any Internacional dels boscos.
Aprofitant que l’assemblea general de les Nacions Unides ha declarat l’any 2011 l’any internacional dels boscos amb l’objectiu de conscienciar la població de la importància d’una gestió sostenible dels boscos, des de l’escola hem triat aquest tema per treballar-hi tot l’any.
Així doncs, volem que aquesta setmana cultural pugui contribuir a aquesta causa. Per això, hem organitzat un caramull d’activitats que des de la seva vessant més pedagògica estem segurs que ajudaran a la nostra comunitat a seguir preservant aquests tresors de la natura.
Esperam que la disfruteu!

 

 

Pels alumnes de secundària aquí teniu el formulari per apuntar-vos als diferents tallers de la setmana. És necessari per fer una previsió de material. Gràcies

Comparteix aquesta entrada