• vertical(0)

SENZILL HOMENATGE A UMBERTO ECO (1932-2016). DEPARTAMENT DE LLENGUA.

El passat cap de setmana moria Umberto Eco, semiòleg, filòsof i un dels escriptors més coneguts del segle XX. A les aules de 4t s’han preparat uns cartells amb pensaments de l’autor, tan ingel·ligents com és d’esperar, i amb un fragment de la seva novela més emblemàtica, El nom de la rosa. Els nostres alumnes de 3r i 4t coneixen la versió cinematogràfica de la novel·la, que es programa habitualment a l’assignatura de Música, i que completa el coneixement de l’Edat Mitjana que a Llengua Catalana i Literatura i a Llengua Castellana i Literatura es desenvolupa durant el curs de 3r.

Vos convidam a llegir les seves paraules, que podeu trobar a dos espais diferents: devora les aules de 4t i al passadís de Secundària. És el nostre senzill homenatge.

Departament de Llengua.

Comparteix aquesta entrada