• vertical(40)

Rua Marratxí 2020

Ho hem tornat a fer.

Hem gaudit d’una diada plena d’emocions i diversió.

Des de ben prest, ens hi hem posat en marxa.

Algunes persones organitzaven els espais i els materials, d’altres endomassàvem la carrossa que ens ha acompanyat durant el recorregut de la Rua, algunes persones feien els darrers retocs de les disfresses, les cuinesres de l’escola enfeinades en l’elaboració de la paella…

Hem passat un matí molt agradable entre alumnat, famílies, treballador/es de l’escola, amigues, amics…

Després d’una paella boníssima i solidària, la recaptació dels tiquets venuts de la qual ajudarà a aconseguir el propòsit que la cooperativa escolar de l’alumnat de 4t d’ESO s’ha proposat amb la Fundació Vicenç Ferrer, ha estat el torn de la Rua.

Hem fet una passejada ben animada, hem compartit amb les veïnades i els veïnats del nostre municipi la nostra alegria i el treball realitzat a l’escola i hem tengut un nou èxit de participació.

A més a més, el jurat de la desfilada ha considerat que la nostra comparsa és mereixedora del segon premi.

Ara, ja toca pensar en les disfresses del proper curs.

Moltes gràcies a totes i enhorabona.

Visca Es Liceu.

Si clicau damunt la imatge, accedireu a l’àlbum complet
Comparteix aquesta entrada