Problema amb als àlbums de fotografies

Benvolgudes famílies,

Fins ara ens havíem acostumat a veure els àlbums de fotografies, sobre tot als llocs web de Primària (els famosos “Sites” de Google) que alguns professors administren de manera autònoma, i nosaltres “rebotam” a la portada de la web, en forma d’una “passada de diapositives”, com si fos un vídeo.

Les imatges van passant automàticament, encara que tu pots clicar sobre l’àlbum i veure’l complet, així com engrandir, baixar, imprimir… les fotos que vulguis.

Doncs el problema és que això es fa amb una tecnologia anomenada “Flash”, que no es veu als dispositius mòbils, telèfons, tauletes… I darrerament ens consta que no a tots els sistemes i navegadors dels ordinadors.

És per això que ja no veureu més aquesta vistosa manera de mostrar les fotografies, sinó que només trobareu un enllaç a l’àlbum. És una petita pèrdua estètica, però l’avantarge és que ho veureu a tots els ordinadors i navegadors, i als dispositius mòbils ho veureu ara molt millor.

Us ho volem comunicar per a què ho tingueu present. Ha estat aposta.

Tots els àlbums que ja hi havia, si teniu problemes de visualització, el podeu veure clicant sobre el nom de l’àlbum

 

Comparteix aquesta entrada