Pilotes de tennins a les cadires per esmorteir el so. Ara en Jordi, que porta implant coclear, pot destriar millor els sons.

Us anàvem a contar nosaltres aquesta notícia, però l’AMIPA se’ns ha avançat (i ben contents que estam), a la seva pàgina de Facebook.

La publicació ha rebut al Facebook de l’AMIPA 24.000 visites, hores d’ara.

Des d’ahir les cadires de la classe de 4t A de primària ja no molestaran en Jordi quan els seus companys o el mestre s’hagin de moure. Les han “calçat” amb unes pilotes de tennis. En Jordi duu un implant coclear. Aquest, rep tots els sons a la vegada i entren directament al cervell des del nervi auditiu. És per això, que necessita uns segons per classificar-los. Els renous més forts, els estridents, distorsionen la resta i és més difícil que pugui sentir allò que és més important, com el que diu el mestre o un company. Enhorabona a tota la classe!

Comparteix aquesta entrada