PASSEJAM PER LA CIUTAT ALTA!!

 

Aprofitant que estem estudiant l’arquitectura i la història de les illes balears…

Vegeu-ho al LLoc web de sisè de Primària.

Un passeig pel centre històric de Palma, on trobam retalls de totes les cultures que s’hi han establit i que han configurat la seva estructura urbana: el primer assentament romà, la transformació musulmana i la consolidació cristiana. Partint de Cort, centre neuràlgic de la ciutat, visitam diverses parròquies i esglésies conventuals, així com alguns casals que mostren l’esplendor d’aquesta ciutat, sense oblidar les nombroses llegendes que s’hi ubiquen. Hem visitat l’Ajuntament, la plaça de Santa Eulàlia, l’església de Montision, St. Francesc, el convent de Santa Clara i diversos patis i cases senyorials de la zona. 

RECOMANEM AQUESTA ACTIVITAT A TOTES LES FAMÍLIES D’ES LICEU!!

Comparteix aquesta entrada