MIQUEL MARTÍ I POL (1929-2003) TANCA LA SECCIÓ “EL POEMA DEL MES” DEL CURS 2015-2016

Marti-Pol-al-que-del_1022907799_10658385_1000x1251El poeta català tanca la nostra secció i va ser qui la va inaugurar aquest curs, en el mes d’octubre, amb el poema “Diré el que dic”. Però ja dèiem llavors que Martí i Pol va escriure més d’un poema relacionat amb el procés de creació dels poetes. I ara, per el mes de juny hem triat aquest poema, “Quan tenia quinze anys”, que recorda aquell altre de Neruda publicat el febrer a la nostra secció, que començava dient “Y fue a esa edad… Llegó la poesía/ a buscarme…”. Tots dos poetes intentant tornar al moment en què tot va començar. Potser alguns dels nostres alumnes començaran també a ser poetes als quinze anys, cal que sigui així per seguir endavant.

El poema de Martí i Pol pertany al llibre Si esbrineu d’un sol gest (1976), i amb ell vos volem desitjar un bon final de curs i un bon estiu.

El podeu sentir aquí musicat.

 

mrti i pol

El Departament de Llengua agraeix la col·laboració constant de Pep Buades pel que fa a les imatges i a l’edició puntual de la nostra secció.

Comparteix aquesta entrada