• vertical(40)

Merescut homenatge als companys jubilats

El passat 28 de juny, l’Ajuntament de Marratxí, encapçalat pel senyor batle Miquel Cabot, el 1r tinent de batle Joan Francesc Canyelles, la segona tinent de batle Neus Serra i la regidora d’educació Aina Amengual; va fer un merescut homentage als nostres companys jubilats.

N’Albert Aguilera va voler dir unes paraules molt emotives que ens va emocionar a tots i es va declarar un “indecent” en lloc de docent, va dir que havia lluitat durant 40 anys que tenia la cooperativa en fer que l’escola fos diferent i estava molt content del que havia deixat i molt esperançat pel futur de la cooperativa.

L’Ajuntament va fer entrega d’un petit obsequi d’un “bocí” de Marratxí com digué la 4a tinent de batle i regidora d’Educació Aina Amengual. El senyor Batle ens va desitjar unes merescudes vacances a tots, per l’any que ens ha tocat viure.

Aquí teniu les paraules de n’Albert i algunes fotografies de l’acte.

Comparteix aquesta entrada