• vertical(20)

Ludoteca amb famílies

Al llarg de 6 setmanes hem realitzat les sessions de ludoteca amb famílies. Ha estat una oportunitat per ensenyar a les famílies tot el procés que es segueix durant les sessions de ludoteca cada setmana. En primer lloc, ens trobem tots a l’estora i recordem quines són les normes d’aquest espai. Un cop assenyalades les normes arriba el moment de jugar. És durant aquest moment de joc quan els infants expressen el joc simbòlic a través de la imitació dels adults, fet que es produeix gràcies a la varietat d’espais que formen la ludoteca. Aquests espais estan seleccionats com a espais que visiten habitualment els infants al llarg del seu dia (cuineta, metges, botiga, caseta, perruqueria, etc.). Quan acabem de jugar és el moment d’arraconar i de retrobar-nos a l’estora per fer el tancament de cada sessió. El tancament és un moment on cada un dels infants expressa emocions, vivències, experiències i històries. 

Ha estat una grata experiència poder observar les emocions expressades i la il·lusió amb la qual els infants protagonitzaven aquest moment compartit amb pares i mares. 

Des de l’escola volem agrair la vostra participació deixant-vos una petita pinzellada de les 8 sessions.

Si clicau damunt la imatge, accedireu a l’àlbum complet
Comparteix aquesta entrada