• vertical(30)

Lliurament dels premis del Certamen literari 2020

Un dels àmbits que la pandèmia ha atacat amb força és el món de la cultura. A ca nostra aquest impacte l’hem notat considerablement i són moltes les activitats que no hem pogut fer o que s’han vist sensiblement modificades.

El lliurament de premis del certamen literari esdevé, cada any, un acte molt esperat que organitzam amb il·lusió. És el moment de reconèixer l’esforç de tota la comunitat educativa envers un dels nostres trets d’identitat: l’estima i l’enfortiment de la llengua i la cultura catalana.

Tot i que el jurat, format per Toni Canyelles, Dolors Botey, Sebastià Juaneda, Margalida Morales-Alcayde, Gemma Salom, Fèlix Coll, Catalina Oliver, Lucia González i Kico López, va continuar la seva feina durant el temps de confinament… vàrem esperar confiant que la situació sanitària fos més favorable per a les celebracions.

Malauradament, la situació no és propícia per a compartir amb la resta de la comunitat educativa i les organitzacions que col·laboren amb el certamen (Ajuntament de Marratxí, AMIPA d’Es Liceu, OCB, Distribuidora Rotger, Flytech Balears SL) i ens hem decidit a difondre les conclusions del jurat, amb les persones premiades.

Categoria A – Narrativa 

 • Guanyadora:
  • Marina Pujol Vives 
  • Els gegants de Mallorca i com varen fer la mar mediterrània.

Categoria B – Narrativa 

 • Guanyador: 
  • Xavier Martínez 
  • Història Familiar 

Categoria B – Poesia 

 • Guanyador: 
  • Jan López Vila  
  • Es Liceu. Una escola de la Mediterrània 

Categoria C – Narrativa 

 • Guanyadora: 
  • Aina Ortas Morey  
  • Diari de la Shaira

Categoria C – Poesia 

 • Guanyador: 
  • Toni Borrell Cladera 
  • Mediterrània 

Categoria D – Narrativa 

 • Guanyadora: 
  • Laura Marcos  
  • Un destí no elegit

Categoria D – Poesia 

 • Guanyadora
  • Inés Marí de Diego 
  • El dia i la nit

Categoria E – Narrativa 

 • Guanyadora: 
  • Rosa Ciurana
  • Un somni

Categoria E – Poesia 

 • Guanyadora: 
  • Cati Cebrian Alcolea 
  • La Mediterrània

Us compartim algunes imatges de les persones premiades.

Enhorabona a totes les persones participants, esperem que aviat poguem compartir amb més llibertat i visca la cultura.

Comparteix aquesta entrada