L’aula U.E.E.C. fa equinoteràpia

Vàrem començar hipoteràpia!!
Com sempre, amb un bon grapat de fotografies, us ho conten al lloc web de l’aula UEEC.

Va ser un dia molt complet, ja que no aturàrem en tot el dia: vàrem anar a agafar el tren fins a Palma, després, seguint la marea d’estudiants universitaris vàrem pujar al metre que ens va dur fins a la UIB, on just al davant hi ha el Club Hípica Son Magraner.

Allà ens esperava na Tamara, que serà la fisioterapeuta que ens farà l’activitat d’hipoteràpia. Va ser un dia d’un primer contacte entre nosaltres i els cavalls: els varem anar a cercar, els varem respallar i també hi varem pujar i guiar-los mentres els nostres companys colcaven.

Els objectius que treballarem durant aquestes sessions seran:

– Responsabilitat, cura i respecte envers l’animal.

– La comunicació i la socialització entre iguals i el cavall.

– Feedback: el cavall com a mirall

– Maneig, habilitats físiques, autoestima i superació.

– Treball en equip i cohesió.

 

Comparteix aquesta entrada