La UOC investeix doctora honoris causa Aina Moll

Ho podeu veure a la web de la UOC, on també trobareu una breu biografia seva. Des d’aquí volem felicitar a n’Aina no només per aquest nomenament, sinó també com amiga nostra, que tantes vegades ens ha ajudat a resoldre qüestions lingüístiques i pedagògiques en general.

La Universitat Oberta de Catalunya (UOC) investirà doctora honoris causa Aina Moll el proper dimarts dia 8 de maig en un acte que tindrà lloc a la seu institucional de la UOC a les 12 h. Amb aquesta distinció, la UOC vol reconèixer la figura d’aquesta filòloga menorquina per la seva contribució a la normalització lingüística dels territoris de parla catalana. L’obertura i la cloenda de l’acte aniran a càrrec de la rectora, Imma Tubella, mentre que la laudatio la farà Isidor Marí, professor de la UOC i president de la Secció Filològica de l’Institut d’Estudis Catalans.

Comparteix aquesta entrada