• vertical(0)

La Revolució Francesa arriba, enguany, a 4t d’ESO

Aquestes darreres setmanes a 4T d’ES0 ( acadèmic i aplicat ) hem estat treballant a classe, les etapes de la Revolució Francesa fins al final de l’època napoleònica. Amb la història consideram que no només es poden avaluar indicadors de competències de cooperació, comunicació, convivència i raonament , si no també podem treballar la creativitat dels nostres alumnes. Ens plantejàrem com fer-ho i, aquí vos passam algunes fotografies de la seva feina . Aquesta va ser un Role playing on dividirem les classes en grups i cada un d’aquets havien de treballar amb creativitat i originalitat tota la revolució francesa fins el final napoleònic. Hem tinguts Jacobins, Girondins , Monarques absolutistes que fugen d’un Paris revolucionari, alumnas dins la pell de Robespierre, Alumnes amb sang napoleònica mostrant la seva potència , dones revolucionàries que lluitaven per la igualtat, etc . Tots ells rodant per dins les nostres aules

Aquí teniu algunes imatges dels moments de la seva actuació teatral:

Si clicau damunt la imatge, accedireu a l’àlbum complet

Comparteix aquesta entrada