Jornada reivindicativa, aquest proper dissabte 9 de març.

 

Desenes d’entitats d’arreu dels Països Catalans treballen des de fa mesos per organitzar una jornada reivindicativa, aquest proper dissabte 9 de març, amb petits actes arreu del territori per defensar la normalització de la llengua catalana i protestar contra les regressions que suposen afers com la LOMQE del ministre espanyol Wert, el plurilingüisme de Fabra al País Valencià o la modificació de la Llei de la funció pública balear.

Podeu consultar les activitats de les diferents ciutats aquí.

 

 

10:00 Edifici Sa Riera (UIB – Palma) Convocatòria del Consell Social de la Llengua Catalana de les Illes Balears a l’edifici de la Riera (UIB) obert a la participació d’entitats i personalitats de reconegut prestigi.


Comparteix aquesta entrada