Ja ha arribat la Jaia

Dos braços, set cames… Us sona? Aquesta setmana la Jaia Corema ens ha fet saber que enguany sí que ens farà una visita setmanal al Liceu. Cada dimecres infants i mestres rebrem amb una merescuda benvinguda a la nostra estimada jaia i les seves nombroses cames.

Així doncs, l’emoció és palpable entre els grups: “avui ve la jaia “corona”?”, “Quantes cames té la jaia?”, “Ah que la jaia no fa por?”, “Cantam ja la cançó?”  i un llarg etcètera. És un plaer poder observar com amb aquests petits detalls es van interioritzant esdeveniments que formen part de la nostra tradició, aportant seguretat i identitat no només als infants, sinó també a la comunitat educativa.

Aquesta setmana tenia les set cames! Fins dimecres jaia Corema!

Si clicau damunt la imatge, accedireu a més cosa
Comparteix aquesta entrada