Ja ens estam preparant per la mostra de teatre escolar que organitza cada any l’Ajuntament de Palma

Ja ens estam preparant per la mostra de teatre escolar que organitza cada any l’Ajuntament de Palma. Aquest any participarem amb tres muntatges . Na Noemí Sobrino treballa l’obra: “ Caputxeta’s project” amb els més petits de l’escola.Na Margalida Cortès està muntant “ Beneït el pati” amb els més grandets i en Rafel Fiol està dirigint “ CreARTeatre”, una producció col·lectiva que duran a terme els alumnes de secundària de l’activitat optativa de teatre.
Fa any que a l’hora de d’organitzar les classes de teatre tenim molt present la filosofia de Georges
Laferrière, on parla de la figura de l’artista pedagog i el defineix com el binomi fantàstic que permet tenir aquest doble punt de vista en un programa de formació i permet cercar el punt d’unió entre els dos; perquè cinc grans principis uneixen aquestes dues figures:

* Totes dues ensenyen i parlen d’allò qua estimen apassionadament.
*Una i altra, transmeten el saber i el saber fer amb rigor i flexibilitat alhora.
*Amb el fervor de les seves conviccions permeten l’obertura a la creativitat.
* Integren la gent: uns amb altres i amb els esdeveniments.
* Totes dues s’enriqueixen i aprenen el saber ser.
Aquí teniu un tast fotogràfic de les nostres obres. Gràcies Albert Aguilera per la teva dedicació i professionalitat a l’hora de fer aquest reportatge!.
Que comenci la funció!
Noemí, Rafel i Margalida.

 

Comparteix aquesta entrada