Infantil va la ludoteca

Vegeu-ho al lloc web d’Infantil.

Durant aquest primer trimestre, els nostres alumnes d’infantil, han gaudit de les sessions de ludoteca amb els seus companys de classe. En el cas de les classes de 5t i 6t, hem mesclats els infants del mateix nivell, formant grups d’uns 25 alumnes amb la finalitat que aprenguin a jugar, a compatir i a conviure amb altres.

L’aula de ludoteca està dividida per racons: perruqueria, cuina, botiga, taller, teatre, ca’s metge i sa caseta. Els racons són espais destinats a l’activitat lúdica que demanen a l’infant una participació, lliure, imaginativa i creadora. Aquests espais afavoreixen la interrelació i comunicació i són el primer pas cap a la socialització.

A continuació podeu veure imatges d’alguns d’aquests moments: aquí.

 

Comparteix aquesta entrada