Infantil, 5 anys: Sortida al cap d’aprenentatge de Son Ferriol

Al lloc web dels 5 anys teniu aquesta informació, juntament amb dos enormes àlbums de fotos.

DIA 15 DE GENER FÉREM SA SORTIDA , AMB AUTOCAR, QUE TOTS I TOTES DESITJÀVEM. EL BON DIA ENS VA ACOMPANYAR, NO VA PLOURE !!, I GAUDIREM DE LES ACTIVITATS A L’AIRE LLIURE.

VA SER UN DIA INTENS I NO ESTAREM ATURATS NI UN SOL MOMENT. COMENÇAREM BERENANT PER TENIR FORCES, ENTRAREM DINS UN HIVERNACLE I ENS EXPLICAREN PERQUÈ SERVIA, VEREM UN FORN DE LLENYA QUE PER A SABER QUAN PODÍEM ENFORNAR HAVÍEM DE MIRAR ES COLOR DE SES SEVES PARETS , FÉREM GALLETES D’OLI TOT SOLS!! … I VISITAREM , TOCAREM, OLORAREM , ALIMENTAREM ELS ANIMALS QUE HI HAVIA : OVELLES, CAVALLS, ANNERES, GALLINES, CABRES, BOCS, PORCS, SOMERES…

 FINALMENT DINAREM , TOTHOM TENIA MOLTA GANA I NO QUEDAREN NI SES MIQUES!
AIXI I TOT TENGUÉREM TEMPS PER JUGAR A ENFILAR-NOS ALS ARBRES , FER EXPERIMENTS AMB TRONCS! ( PALANQUES , EQUILIBRIS…) SEMBRAR HERBA DINS COSSIOLS , MIRAR ANIMALS…I FINS I TOT PREPARAR PER FER UN FOGUERÓ ENORME AMB TOT EL QUE TROBAVEN ! . VAS SER UN MOMENT MOLT ENRIQUIDOR I RELAXAT.

EN DEFINITIVA UN GRAN DIA!

Comparteix aquesta entrada