Guanyadores i guanyadors del concurs “Desbarbaritzador”

L’alumnat de 1r i 2n d’ESO aquest curs participa de les diferents sessions del programa d’activitats de dinamització lingüística de l’escola. Durant aquestes setmanes tot l’alumnat ha participat d’un concurs anomenat “Desbarbaritzador” que tenia com a objectiu detectar i eliminar l’ús dels barbarismes.

Tots els guanyadors han estat obsequiats amb unes AGENDES ESCOLARS MALLORQUINES que ens han proporcionat els dissenyadors de l’empresa Melicotó. Des de l’escola volem donar les gràcies Robert Campillo, Jaume Vich i Javi Torrado (els dos primers antics alumnes de la nostra escola) per aquest regal tan original i desitgem futures col·laboracions.

Guanyadors del concurs “Desbarbaritzador”

  • 1 ESO → Carlota Rullan
  • 2 ESO A → Xisca Hurtado
  • 2 ESO B → Sergi González
  • 2 ESO C → Lucia Alario

Des d’aquí volem donar l’enhorabona a totes les guanyadores i guanyador!

Comparteix aquesta entrada