Gràcies famílies. La lluita continua.

 

Al Vilaweb ja ho han contat, abans que nosaltres! Han estat tres setmanes de vaga per als mestres i per als pares de les Illes. Tres setmanes dures per als mestres, la gran majoria dels quals no han cobrat el seu salari, i també per als pares, que no han portat els nens a les escoles. Però també han estat tres setmanes carregades d’emoció i solidaritat. Per això avui l’arrencada del curs tampoc no ha estat un dia normal.En la majoria de centres, com en Es Liceu, a Palma els mestres han rebut els nens i els pares amb aplaudiments i abillats amb samarretes verdes.I les famílies han portat rams de flors, dibuixos i pastissos per agrair, al seu torn, als mestres, l’esforç fet durant aquestes tres setmanes per a l’educació dels nens. Els centres també s’han omplert de pancartes d’agraïment a les famílies.

Aquí podeu veure un ample àlbum de fotos de la mamballetada.

Comparteix aquesta entrada