• vertical(30)

Xerrada de Francisca Vanrell al CSGS d’Educació Infantil

Aquesta setmana ens ha visitat Francisca Vanrell per fer una xerrada adreçada al grup de 1r curs de CFGS d’Ed. Infantil, sobre els Serveis d’Orientació a Educació Infantil de 1r cicle.

Francisca és mestra i psicòloga, orientadora dels EOEP, persona amb molta experiència en atenció a la diversitat i molt vinculada a Es Liceu.

Va ser una conferència molt interessant sobre l’atenció a la diversitat, serveis relacionats des de l’àmbit educatiu, dels serveis socials i sanitari, els senyals d’alarma a tenir en compte a l’hora de derivar algun cas i com actuar amb les famílies.

El nostre alumnat va participar molt activament elaborant una bateria de preguntes prèvies a la xerrada, amb les preguntes que sorgiren al moment i amb la realització d’un treball posterior sobre el tema. Tot un èxit!!!

Gràcies Xisca!

Comparteix aquesta entrada