Fotografies Diada Cultural 2018

El passat dimarts 27 d’abril vàrem celebrar la Diada Cultural, que va ser tot un èxit, com cada any.

Enguany, el nostre interès recau sobre la identitat del poble mallorquí en el context del treball de la llengua i la cultura catalana. Tot plegat mitjançant la figura d’en Guillem d’Efak, l’obra del qual conviu amb nosaltres durant el curs.

Els tallers que hem realitzat han estat: GASTRONOMIA (Fusió hort-cuina, Galetes d’oli, Crespells, Panades), MÚSICA I DANSA (Ball de bot, Siau qui ballau, Karaoke cançons Populars), ARTESANIA (Decoració rajoles, Taller de fang, Taller de fabricació de titelles de dimoni, Taller de fabricació de fones), JOCS TRADICIONALS D’UN TEMPS, JOCS POPULARS DE LES ILLES BALEARS, RONDALLES I LLEGENDES (Taller relacional, Ous de somera, Manualitats amb tela de llengües, Kahoot per la llengua!)

Durant l’horabaixa varen actuar els Petits Pirates, ludoteca de jardí, conta contes, etc i una gran fireta organitzada per l’Amipa.

Gràcies a tots per participar i sobretot a l’Amipa per ajudar-nos dia a dia 

I aquí teniu l’enllaç a l’àlbum de fotografies:

Comparteix aquesta entrada