• vertical(20)

Fes-ho verd

Al llarg del primer trimestre l’alumnat de sisè de primària va participar en un concurs seguint el treball i el compromís vers el medi ambient. Tots i totes elles van realitzar uns treballs en aquarel·la que van presentar com a propostes per a l’estampació de les bosses de tela d’una tenda.

Ja no esperavem tenir notícies, però l’altre dia varen comunicar que han resultat guanyadors de la fase autonòmica un alumne de la nostra escola. Més enllà de guanyar, el que els ha fet més il·lusió és el premi, especialment enguany. Podran gaudir d’una experiència grupal i després de totes aquestes setmanes sense veure’s és la millor notícia que han pogut rebre.

Us mantindrem informats…

El dibuix guanyador és de n’Óscar Martin de la Sierra Serna és aquest i si cliques damunt, veuràs tots els que vàrem presentar:

Clica damunt la imatge i accediràs a l’àlbum
Comparteix aquesta entrada