• vertical(0)

Es Liceu s’afegeix al dol per la pèrdua d’en CARLES CAPDEVILA.

Just fa un any vàrem poder conviure unes hores al centre i vàrem poder gaudir de les seves orientacions. Els seus escrits i la manera d’entendre la vida encara ens  acompanyaran.
Descansi en pau.

El periodista Carles Capdevila s’ha mort aquesta nit, després d’una llarga batalla contra el càncer que ell mateix ha anat relatant aquests darrers mesos en els seus articles. El diari Ara ha anunciat la notícia aquest matí a les set, i ha definit Capdevila com ‘un periodista vital’.

En aquesta entrevista de mitjan abril, Capdevila explicava als lectors de VilaWeb la seva experiència en la lluita contra el càncer i feia moltes més reflexions sobre la vida, l’amistat, la feina, l’educació, el periodisme…

Carles Capdevila va néixer als Hostalets de Balenyà el 1965. En la seva llarga trajectòria periodística, es destaca la direcció del diari Ara, del qual va ser fundador i director els cinc primers anys. En la sessió en què va anunciar que plegava va dir que havia estat la feina de la seva vida.

Ara:

http://www.ara.cat/media/Mor-Carles-Capdevila-periodista-vital_0_1807019373.html

 
 
Adéu, Carles Capdevila
 
Com si et coneguéssim tots,
sense haver-te conegut;
com si t’haguéssim tengut,
quan sols t’hem tengut els mots;
com si diguéssim que ens fots
per morir-te avui i ara;
com si la paraula clara
avui no volgués brollar;
com si et poguéssim plorar
com un fill plora son pare…
 
 
Comparteix aquesta entrada