Ens ha visitat en Jordi Mas, membre fundador de Softcatalà (notícia actualitzada)

Aquest divendres dia 15 de Juny de 2012, en Jordi Mas, membre fundador de Softcatalà ens ha visitat per a donar una conferència als alumnes de formació professional d’informàtica.

En Jordi Mas és un reconegut professional de la informàtica que ha col·laborat en diversos projectes de programari lliure com Mono, Abiword,  a més de ser un membre molt actiu de Softcatalà i autor d’aplicacions incloses distribucions de Linux com el Gbrain.

Recentment s’ha presentat el catalanitzador de softcatalà on ell ha estat el desenvolupador principal, un programari que pot ésser instal·lat en qualsevol Windows i que de manera transparent a l’usuari catalanitza l’ordinador.

Actualment en Jordi Mas treballa en una multinacional informàtica i aprofitarà la seva experiència per a xerrar-nos sobre les tècniques de selecció de personal a grans multinacionals i com no, programari lliure.

 

Comparteix aquesta entrada