Ens convertim en artesans de bon de veres!

Vegeu-ho al lloc web d’Infantil:

Divendres va ser un dia molt especial perquè vàrem rebre la visita d’artesans i d’artesanes que, amb molta cura i afecte, ens varen mostrar els secrets del llegat que poseeixen… Fer espardenyes, girar el torn del fuster, l’art dels nusos i les xarxes, fer llatra i trenar, les formes del punt mallorquí, l’acurat procés de les matances, pastar sobrassades, les llaunes i els motllos, cordar cadires, el misteriós món dels dimonis, tocar xeremies… són algunes de les activitats que vàrem tenir la sort de veure i d’experimentar amb les nostres pròpies mans. A més, també ens van explicar el conte de El dimoni sense banyes. Vam gaudir moltíssim, aquí teniu un petit recull de fotos que ho demostren: https://goo.gl/photos/Tr7ixYKvaWVb3seX9.

mes sant antoni infantil2

Comparteix aquesta entrada