• vertical(0)

Els projectes d’empresa de Fp Bàsica Serveis Administratius. Enguany es diu “FULLDEP”

Fa 7 anys que a primer PQPI oficina i a primer FP bàsica Serveis Administratius treballam amb projectes d’empresa. Els alumn@s elegeixen democràticament una activitat d’empresa que simuladament durant tot el curs. Elegeixen el nom i a partir d’aquí generen i aprenen significativament tota la gestió que suposarà la creació virtual d’aquesta empresa.
Enguany l’activitat elegida ha estat una tenda d’esports. El nom és FULLDEP.
Hem aprofitat el tema de l’esport per fer una inauguració de l’empresa amb un campionat de bàsquet i futbol sala. El campionat el feren  divendres passat ( dia 13). Participaren tots els cursos de FP bàsica i CFGM del matí. S’ho passaren d’allò més bé.
Comparteix aquesta entrada