Els nins i nines de 3 anys visiten el parc de bombers d’Inca

 

Ho podeu veure al lloc web dels 3 anys:

LA SORTIDA QUE VÀREM FER ALS BOMBERS HA ESTAT UNA EXPERIÈNCIA INOBLIDABLE!. GRÀCIES A LA COL·LABORACIÓ D’EN PEPE, EL PAPÀ D’EN LLUC (DE LA CLASSE DELS CUCS) I TOTS ELS SEUS COMPANYS, HEM POGUT CONÈIXER DE BEN A PROP LA FEINA QUE FAN ELS BOMBERS. ENS HAN ENSENYAT QUINA ÉS LA VESTIMENTA QUE S’HAN DE POSAR PER ENTRAR A APAGAR UN FOC, ÉS MOLT IMPORTANT PERQUÈ SINÓ ES CREMARIEN. TAMBÉ VÀREM PODER TOCAR LA POLS FREDA QUE SURT DE L’EXTINTOR, ESTAVA CONGELAT I ÉS MOLT DIVERTIT PERQUÈ SEMBLAVEN NIGULS! VÀREM COLCAR A DINS LA SENALLA QUE TÉ L’ESCALA DEL CAMIÓ DE BOMBERS, ERA ENORME I LLARGUÍSSIMA…

PER UN MOMENT ENS VÀREM SENTIR COM UN BOMBER DE DEBÒ A DINS EL CAMIÓ, AMB LES SIRENES A TOTA I EL MEGÀFON PER PARLAR. ENS VA ENCANTAR VEURE L’ESCUMA COM SORTIA DE LA MANGUERA I TIRAR-HI AIGUA A DAMUNT VA SER DIVERTIDÍSSIM, SEMBLAVA QUE L’ESCUMA ENS PERSEGUIA!

FINALMENT VÀREM CONÈIXER ELS CANS RESCATA PERSONES. ENS VAREN ENSUMAR I MENJAVEN SALSITXES SENSE ATURAR!

VA SER UN MATÍ FANTÀSTIC, DIFERENT, DIVERTIT I SORPRENENT!

Comparteix aquesta entrada