Els de 4t d’ESO, descobrim el modernisme (notícia publicada a “Divertits21”)

La ruta  va ser prou interessant i ens va servir per gaudir de molts elements  modernistes  de la nostra ciutat. Descobrírem i treballàrem amb un dossier que dúiem, Can Corbella, can Barceló, Can Casassayas, l’estació del tren de Sòller , entre altres. Al final del matí estam segurs que tots nosaltres quan aixequem el cap i mirem  un edifici, si aquest, destaca per l’ús  de la fusta , el ferro, la ceràmica , el trencadís , per la corbatura de la façana, per la imitació a la naturalesa… quasi segur pensarem que  és una expressió artística modernista…

Si voleu gaudir de tot el que els nostres ulls veren, anau a aquest enllaç on en Miquel Cabeza ens ha passat el reportatge  fotogràfic que apareix a Divertis 21.

 

http://www.divertits.com/news/el-modernisme-a-palma/news/el-modernisme-a-palma/

Comparteix aquesta entrada