• vertical(0)

Els alumnes de 4t ESO fa un tast del sistema judicial

Els darrers dies  de novembre , els alumnes de 4t d’ESO i dins l’aea de valors ètics  varen  poder assisitr  en directe al judici de que  es feia  aquell dia a un grup de presuntes narcotraficats  a l’edifici de l’Audiència de Palma de Mallorca.

En primer  lloc ens va rebre  Maria Ferrer , cap de premsa de l’Audiència provincial, i ens va acompanya a una de les sala  judicials  on el magistrat Oliver ens va explicar  molts d’aspectes del sistema jusdical espanyol.

A continuació varem entrar a la  sala on anava a començar el judici abans esmentat. Verem en directe la feina del jutge , del fiscal , dels advoscats  defensors  , etc

Després de la sortida  els alumnes  ens comentaren als professors  que la  sortida  havia estat  molt  interessant.
Comparteix aquesta entrada