• vertical(0)

Els alumnes de 3r i 4t d’ESO visitàrem “Ciència per a tothom”

Els alumnes de 3r i 4t d’ESO visitàrem Ciència per a tothom, activitat que neix de la inquietud del professorat de la Universitat de les Illes Balears, per fomentar les vocacions científiques entre els joves. Vàrem poder gaudir d’experiments de ciència relacionats amb la química, la física, la biologia, la geologia, la bioquímica, les matemàtiques, la informàtica i la tecnologia. L’objectiu d’aquesta sortida fou la d’apropar la ciència i la tecnologia als alumnes i establir vincles amb el sistema universitari d’una forma més dinàmica i lúdica.

Totes les activitats havien estat elaborades per estudiants universitaris que actualment cursen els graus d’Edificació, Enginyeria Agroalimentària i del Medi Rural, EnginyeriaElectrònica Industrial i Automàtica, Enginyeria informàtica, Enginyeria Telemàtica, Educació Primària, Física, Química, Biologia, Bioquímica i Matemàtiques; a més, foren ells mateixos qui ens feren les demostracions i explicacions durant la fira.

 

Comparteix aquesta entrada