El poema del mes de maig. Sospitosos, Joan Miquel Oliver

El POEMA DEL MES de maig és la lletra d’una cançó del darrer disc del grup Antònia Font, que acaba de sortir el mes d’abril. En aquests moments en què el grup està fent concerts per a presentar el seu darrer treball, els volem retre homenatge com a representants d’un discurs poètic que esquitxa de surrealisme les escenes més quotidianes. El lletrista i compositor del grup és el solleric Joan Miquel Oliver (1974).

Hem seleccionat Sospitosos, pel fet que en els seus versos se’ns parla d’unes lamparetes que precisament donen títol al nou disc, però, sobretot, perquè hi apareixen ones, barques, una terrasseta de bar, creuers i tot un seguit d’imatges que ens acosten inevitablement a l’estiu.

 


 


Podeu escoltar la canço aquí

Comparteix aquesta entrada