• vertical(0)

EL NOU HORT DE 1r  DE PRIMÀRIA JA ESTÀ EN MARXA!!!

Ho podeu veure al lloc web de primer de Primària:

En un principi, hem pensat el què podem fer i el que no hauríem de fer quan sortim a l’hort, hem vist les eines, n’hem conegut el seu nom i per a que serveix cada una i hem començat a preparar el nostre hort per poder sembrar.
Una vegada l’hem tengut a punt, hem començat a sembrar plantes aromàtiques. Abans de sembrar-les, hem sabut quin nom tenia cada una i les hem olorat, totes fan molt bona oloreta! A més hem sembrat herbasana, romaní, alfabeguera, lavanda, camamilla, julivert…En definitiva, ens ho hem passat molt bé manipulant la terra i les plantes  i jugant amb elles i així seguirem!!

PITJAU DAMUNT LA FOTO PER VEURE MÉS IMATGES

PITJAU A LA FOTO PER VEURE TOT L’ALBUM


 

Comparteix aquesta entrada