El nigul cooperatiu

Si be la capçalera encara és una de prefabricada i n’hem de dissenyar una de pròpia, les cooperatives d’ensenyament hem estrenat un nou espai web comú i cooperatiu, el nostre nigul.

Avui en dia es coneix com “el nigul” la tendència a què la informació estigui “per internet”. Les nostres fotografies, arxius, música, etc. de cada coop més es guarden a allotjaments com els que ofereix Google, Yahoo, Dropbox… llocs on guardem informació, la qual podem compartir i treballar de forma col·laborativa a la vegada des de diferents ubicacions de l’espai-temps.

Amb aquest sentit hem creat el nostre nigul, que com que el formam cooperatives, te l’extensió “coop”: http://www.nigul.coop/

Allà hi tenim per ara un Moodle i una wiki, i hi anirem afegint serveis, amb la idea de compartir materials i activitats en línia.

Comparteix aquesta entrada