El Mandala de la Pau

Amb motiu de la celebració del DIA MUNDIAL DE LA NO-VIOLÈNCIA, hem organitzat una activitat conjunta al centre.

Tot i que el treball per la convivència, la tolerància, la solidaritat i la recerca d’acords de manera creativa formen part del dia a dia de les nostres aules, malauradament, es tracta d’una data que no podem deixar passar així com l’actualitat global ens ho recorda.

Fa uns dies que preparam el context amb feines variades i la nostra cloenda va ser molt especial: hem format un gran MANDALA al pati. La confecció d’un mandala esdevé una acció adient per a qualsevol edat en què el més significatiu és el procés i no pas el resultat final. Fomenta la creació cooperativa, el gaudi de compartir, el respecte pel treball del altres i per la concentració.

A l’enllaç podreu veure les fotos de l’acte. O aquí en pla passi de diapositives,
 https://picasaweb.google.com/114130939535437523271/DiaDeLaPau2012

Comparteix aquesta entrada