El GOB convoca entitats i persones d’arreu de les Illes a conformar un gran mosaic humà a la Plaça Major de Palma

«per garantir el benestar de les generacions presents i futures!»

Dins la campanya que organitza el GOB #AvuiPerDemà el 28 de maig es farà el seu acte central, es tracta d’una concentració humana per a poder fer un gran mosaic a la Plaça Major.

Tal i com diuen ells a la seva pàgina web:

Volem fer tot el que estigui a les nostres mans pequè que infants i joves d’avui i els que vendran demà, que viuen o vulguin viure a Mallorca, Menorca, Eivissa i Formentera, gaudeixin d’un entorn ecològic digne i òptim, base imprescindible per a qualsevol benestar econòmic i social.

Són molts els motius que ens han de fer sortir al carrer el dia 28 per fer un gran mosaic humà i és què estam plantejant una Llei pionera que podria situar les Illes Balears com a referent a tot l’estat, en la consciència col·lectiva d’un poble que mira els errors del seu passat per prevenir i salvaguardar el seu futur.

Vine a fer història!

Inscriu-te per a participar!!!! És una qüestió de tots

Comparteix aquesta entrada