Diagnòstic sobre el benestar

Des de la Direcció d’Infància i Famílies de l’Institut Mallorquí d’Afers Socials (IMAS) s’ha impulsat un diagnòstic participatiu amb infants i adolescents sobre el seu benestar, per elaborar el primer pla insular d’infància i adolescència de Mallorca.

El nostre alumnat, a partir de 5è de primària, ha particpat en l’estudi

La recerca se centra en àmbits com educació, salut, oci, esports, participació, diversitat, mobilitat, espais públics… i en diferents nivells, família, escola, comunitat. 

Aquí podeu consultar els resultats de les dades recollides a partir de la participació de 1.335 infants i adolescents, 3.148 famílies, 122 professionals de l’administració pública i 38 representants d’entitats que fan feina amb infància i adolescència a Mallorca.

Comparteix aquesta entrada